World of Pharia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Alende Királyság-

Go down

-Alende Királyság- Empty -Alende Királyság-

Témanyitás by Admin Szer. Márc. 25, 2020 1:32 pm

Alende Királyság
-Alende Királyság- 366alende1
címer

Jelenlegi helytartó: Darius D'har

Népesség:
80% törpök, 10% orkok lakta vidék, összesen 53,8 millió fő él a területén.
Az orkok a Királyság keleti részében élnek nagy létszámban.

Történelem:

Békeidők:

213-ban három törp Otrondur, Havor, Borog összefogta a törpök nemzetségét és létrehozta az Alendei Köztársaságot. A Köztársaság első államfője Borog lett. Otrondur a gazdaság fellendítésével, Havor pedig a hadászat fejlesztésével támogatta az országot.
220 augusztusában Borog, hogy kibővítse a köztársaság területét a délen lakó ork törzsekkel békét kötött és bizonyos javakért cserébe a földjeik felett is uralkodott. Az ork törzsek közül jó néhány nem szívlelte a békekötést, így egy kisebb lázadás alakult ki a köztársaságpárti és a régi törzsi orkok között. Borog nem kívánt beleavatkozni az összezördülésbe, úgy gondolta a törzseknek maguknak kell eldöntenie mit akarnak. Egy véres csatát követően a régi törzsi rendszert támogató orkok kerekedtek felül, így a terület újra ork fennhatóság alá kerűlt. Bár Havor azt tanácsolta erővel vegyék vissza földjeiket, de
222 októberében Otrondur meggyőzte Borogot, hogy másfelé terjeszkedjenek, így az északnyugati régió felé vette az irányt Borog, az út legendássá vált melyet megtett, később tiszteletére Nagy Borog útjának nevezték el azt a kereskedelmi utat, mely keresztülszeli az országot. Az út során felszabadított több várost, legyőzött törzseket, megölt fenevadakat, végül elérte a nomád törzsek központját Bybonét, melyet elfoglalva 230-ban elnevezte a várost felesége Shara után Shararuktnak, ezzel hódító útja véget ért.
224-ben meghal Otrondur, így míg távol volt Borog, Havor lerohanta az ork területet és meggyilkolta a köztársaságot nem támogató ork vezetőket, így örökre átvéve a hatalmat felettük. A Köztársasághoz hű ork vezetőkkel biztosította, hogy ne törhessen ki újabb lázadás.
230-ban visszatérő Borog meggyászolva elhunyt testvérét és száműzi Havort, az ork törzsek lerohanásáért. Havor elmenekül és nem tesz eleget a száműzetés követelésének, helyette az országban bujdosik, támogatókat keresve.
280-ban Borog akit csak "Nagy" Borogként emlegettek meghal ( 6-szor választották újra  nagy többségi támogatással,5 évente volt választás) . Újabb választásokat írnak ki, Alende azonban sohasem tud többé vezetőt választani, ugyanis Havor 280 novemberében visszatér és egy csapat felkelővel elfoglalva a fővárost, önmagát királynak kiáltja ki és megszünteti a Köztársaságot. Az ország egész területén lázadások törnek ki, a nép követeli Havor király menesztését. 285-ben Yanatheából érkező segítség szétveri a lázadók seregeit és Havor király feleségül veszi Yanathea királyság trónörökösét Ynillát. A két királyság nem egyesül, de kereskedelmük közössé válik. A lázadás abbamarad, Alende Királyságában ezután Havor örökösei a Dhot'mundok öröklik a trónt.
Érdekesség, hogy csakis férfi uralkodó léphet a trónra a királyságban, még ha az másodszülött is, ezt a rendelkezést Havor vezeti be 290-ben ( A trón törvénye).
345 júliusában Kaog király megnyitja az Északi hegység első bányáját, ezt sorra követi új bányák megnyitása.
673-ban Siold király létrehozza Nagy Borog útját, mely egy kereskedelmi útként végigvonul az országon, fellendítve ezzel a gazdaságot.
292-ben Havor 100 évesen elhunyt trónját nem a legidősebb lány, hanem az utána következő fia veszi át.
704-ben királlyá koronázzák apja II.Orin halála után Grurdatin-t. Az északi régiókban, Yanathea-királyságban a fekete mágia előtörése miatt elterjedtek különféle szörnyek, így lakhatatlanná vált az ország északi része. Grurdatin azt tűzte ki célul, hogy barátjával Egissel, az Insemari királyság királyával visszahódítják a régiót. Diadaluk 719-ben kezdődött és 728-ban fejeződött be, a küzdelmeikről és megpróbáltatásikról legendák, mondák és jó pár tanmese szól. Az északi régiót Grurdatin tiszteletére elnevezték Grurdatin-síkságnak( persze erre halála után került sor).
Grurdatin és Egis király nagyon jó barátságban voltak, szerették volna gyermekeiket összeházasítani, hogy még erősebbre fűzzék a két királyság kapcsolatát, ám Egis király fia Otrust, nem Oocára,a király lányára vetette ki a szemét, hanem annak fiára Jotradinre. Az egynemű kapcsolatot a keménykötésű alendeiek tiltották és maga a király is mély haragra gerjedt a két ifjú tette miatt. Bár Jotradin is törpe volt, kinézetében sokkal inkább hasonlított egy törékeny fiatal emberfiúhoz, bőre és szemének színe sem igazodott a törpék kinézetéhez. Grordatin éppen ezért szégyellte is fiát, így amikor kiderült a herceggel való kapcsolata száműzte a királyságból.
Ooca nagyon sokat bánkódott, ugyanis ő fülig beleszeretett Otrust hercegbe, sokat sírt és ki sem jött szobájából. Grurdatin megsajnálta lányát és egy ördögi tervet eszelt ki, hogyan lehetne mégiscsak "megjavítani" fiát.
776 nyarán a Törpkirály meghívta az insemari királyi családot és az odaköltözött Jotradint egy királyi lakomára Alendébe. A vacsora kellemesen telt, amikor hirtelen Grurdatin ráparancsolt az őrökre, hogy fogják le Jotradint és vessék tömlöcbe. A dulakodásba Otrust is beszállt, de véletlenségből halálos sebet ejtettek rajta és azonnal életét vesztette.
Egis király megszakított minden kereskedelmi és diplomáciai kapcsolatot Alendével.
Grurdatin belátta, hogy nincs értelme tovább haragot tartani fiával, ezért megbocsájtott neki és visszafogadta.
777-ben Grurdatin fia Jotradint kitervelte, hogy elutazik Lysanorba, uganis azt halotta él ott egy olyan varázs, mely visszahozhatja szerelmét. A dolog sikerült is neki, Grurdatin először nem hitte szemének, aztán sajátjaként ölelte meg a fiút és bocsánatáért esedezett.
Sajnos, Insemar királya sohasem bocsájtott meg neki, és a fiát sem fogadta vissza, ugyanis azt hitte tréfálnak vele.
Grurdatin halála után nem a Oocára a legidősebb lányra, hanem annak öccsére Edmundor-ra hagyta trónját.
790-ben Edmundor király elevezni apja utáni tiszteletből a Nomád síkságot, Grurdatin síkságra.
792-ben megépíti Nagy Borog útján a 2 kilométer hosszú alagutat, mellyel új fejezetet nyit Alende kereskedelmében. Az alagutat nővére után nevezi el.

I. Nagy Háború:

802-ben Alende belép a Keleti Szövetségbe Yanathea és Samoia Szultánátus mellett.
802 decemberében a Nyugati Szövetség támadást indít Alende ellen, élükön Insemarral. Mivel a törpök jó harcosok, ezért az ország délnyugati részén alakul ki egy frontvonal, melyet semelyik fél nem tud átlépni, viszont rengetegen halnak meg itt.
Alende a háborúban népességének 56% veszti el.
A háborúnak Ionas vet véget, több sikertelen diplomácia kísérlet után, a Nyugati Szövetség államaival elfoglalják Alendét.
Edmundor király elesik az ütközetben, helyére fia kerül Othar, aki haladóbb szellemű uralkodóként a Protekturátus nagy támogatója lesz.

Protektorátus ideje:

Othar sokat segít Alende rendbetételén és a hadikárosultakat kárpótolja. Többek között ő is lelkes támogatója lesz a Vörös út megépítésének. A diplomáciai kapcsolat helyreállítása végett, lányát hozzáadja egy nemes orkhoz, így az orkok elismerését is kivívja.
Az ország kereskedelme fellendül, több új aranybányát is megnyitnak.
847-ben segítenek a Yanathea Királyságban pusztító Feketeszáj kórt megfékezni, a kór ugyanis kezdett átterjedni az Alendei falukra is.
Othart is meggyőzi Honora, aki új földeket ígér a királynak, így ő is Honora támogatói közé kerűl.
Az utolsó pillanatban mikor Othar számára kiderül, hogy Honora veszélyes tervre készűl, átáll Ionasék csapatához, de késő, mert 860 nyarán Othar életét veszti, amikor a Honorához hű lázadók felrobbantják a Protekturátus központját, Mostallban.

Jelenlegi rendszer/Ellenállás:

Alende új helytartója Darius D'har lesz, aki célkitűzéseként 832-ig 112 új bányát nyit. Az ipar nem tudja felvenni a versenyt az újonnan nyíló bányákkal. A sietség miatt se elegendő munkaerő,  se korszerű technológia nincs ezekben a bányákban. Viszont az elvárás nagyon magas, ezért a bányában dolgozók nagyon sokat dolgoznak, többen a sanyarú körülmények miatt meghalnak.
832-ben A munkaerő pótlására új bányavárosokat létesítenek az Undur szorosban, melyekben sokan élnek kis helyeken. Mindegyik bányaváros kicsi, koszos és a legtöbben sanyarú körülmények között élnek. A termelt ásványkincsek éppen elegek arra, hogy a városlakók megéljenek.
862-ben az I.Tisztogatás során kivégeznek vagy munkatáborba küldenek Alende Királyság területén 379 365 fő-t.
870-ben az II.Tisztogatás során kivégeznek vagy munkatáborba küldenek Alende Királyság területén 730 910 fő-t.
872-ben Darius D'har engedélyezi a többnejűséget, férjűséget ( Házassági kiterjesztési törvény)
897 tavaszán a Kék Üstökös megtámadja Olransa városát, kiszabadítva 102 000 rabot.
899-ben elkészül Honora Császárnő 100 méteres aranyszobra, melyet North Nalusin főterén állítottak fel. Az aranyszoborhoz a munkatáborokban megöltek ékszereit használták fel.


Domborzat, ásványkincsek

folyók:
Az ország déli részén folyik a Halham folyó, melyben sok mesebeli lényt láttak már felbukkanni, az idősebbek, akik a háborúban harcoltak Vérpatak néven emlegetik, ugyanis a front közelsége miatt, sok hullát vitt a víz és a folyó vize  sokszor vörössé színeződött. Az ország északkeleti felében pedig a kristálytiszta vizű folyó a Crehar folyó folyik keresztül, a  terület leghosszabb folyója.

tavak:
Emmargohr és Mathal városokat köti össze a Il-Ul tó, ahol a mondák szerint Il és Ul összekötötte az életét.

erdőségek:

Az ország északi részében található a Dandalar erdő, alatta pedig a Grurdatin síkság, mely azon alendei törpkirály nevét viseli, aki segített elűzni onnan a szörnyeket és nomád törzseket. Az ország közepén húzódik keresztül a Jommil fenyőerdő, ahol ritka állatfajok is megtalálhatóak. Az ország alsó részében, pedig a sok orknak természetes otthont nyújtó Alsóerdő és Felsőerdő található.


hegységek:

Északon az Diadal hegység,(legmagasabb pontja 3773 m) nehezíti a kereskedelmi utakat, itt építették meg páratlan módon Nagy Borog útjához a 2 és fél kilométeres Ooca alagút. A Baranorg hegy ( 10 456 m )  a világ legmagasabb hegye az ország délnyugati térségében tör a felhők felé. Délen az Undur szoros (legmagasabb pontja 429 m) húzódik keresztül. Az ország természetes határát képezi az északon végigfutó Északi hegység (legmagasabb pontja 4875 m)

Városok:

főváros:
North Nalusin, lakossága: 1 000 000 fő

kikötővárosok nagy kereskedelemmel:
Nurmel, lakossága: 555 850 fő
Shararukt, lakossága: 679 000 fő
Se-Zedress, lakossága: 308 700 fő
Bilbunzar, lakossága: 1 200 500 fő
Nytheimyueg, lakossága: 252 605 fő
Babilbar, lakossága: 134 100 fő
North Nalusin
Gibulb, lakossága: 65 200 fő

szárazföldi kereskedelmi városok:

Vörös út
Nytheimyueg, lakossága: 252 605 fő
Ullenor, lakossága: 343 000 fő
Ulsyanas, lakossága: 776 569 fő
Natheimyse, lakossága: 328 000 fő
Wlarihrem, lakossága: 530 000 fő
North Nalusin
Ellena, lakossága: 253 200 fő
Thahil, lakossága: 547 000 fő
Chudid, lakossága: 66 100 fő
Kethei, lakossága: 152 800 fő
Roretle, lakossága: 60 700 fő

Régi kereskedő út
Se-Zedress, lakossága: 308 700 fő
Kethin, lakossága: 168 005 fő
Henathin, lakossága: 385 976 fő
Podband, lakossága: 677 000 fő
Myuethindell, lakossága: 266 000 fő

Asossi út
Ceseri, lakossága: 531 000 fő
Chevur, lakossága: 628 000 fő
Gibulb, lakossága: 65 200 fő

Nagy Borog útja
Shararukt, lakossága: 679 000 fő
Narakz, lakossága: 69 100 fő
Balar, lakossága: 176 000 fő
Khiz, lakossága: 88 921 fő
Nazibunal, lakossága: 438 400 fő
Emmarran, lakossága: 10 700 fő
Podband, lakossága: 677 000 fő
Ohlesi, lakossága: 26 200 fő
Umeriarlor, lakossága: 40 280 fő
Thalianzihl, lakossága: 13 810 fő
Umdoberr, lakossága: 25 400 fő
Incalin, lakossága: 16 380 fő
Ulsyanas, lakossága: 776 569 fő
Kanlon, lakossága: 57 100 fő
Rautha, lakossága: 888 324 fő
Ommar, lakossága: 9880 fő
Emmargohr, lakossága: 32 180 fő
Zararakhund, lakossága: 12 240 fő
North Nalusin

Bányavárosok
Tlidhenor, lakossága: 560 345 fő
Fetheinas, lakossága: 525 000 fő
Biraziragz, lakossága: 703 600 fő
Lefrathion, lakossága: 902 567 fő
Baragz, lakossága: 688 112 fő
Zhar, lakossága: 542 545 fő
Bunarga, lakossága: 600 976 fő

főbb utak:

Szárazföldi/
Vörös út
Régi kereskedő út
Asossi út
Nagy Borog útja

Vízi/
Shararukt-Moorough
Shararukt-Fyggan
Uzah-Sunhold
Se-Zedress-Dangulf
Bilbunzar-Freyshield
Bilbunzar-Lithall
Nytheimyueg-Swanwall
Babilbar-Dogbury
Babilbar-Essinnor
North Nalusin-Innohil-Sellenonenya-Sungar
Gibulb-Bridpeak

munkatáborok:
Diadhelle, dolgoztatott rabok száma: 29 131 fő
Umlugalheim, dolgoztatott rabok száma: 2 432 449 fő
Olransa, dolgoztatott rabok száma: 63 012 fő

egyéb érdekesség:
Nagy Borog útjához a 2 és fél kilométeres Ooca alagút, a leghosszabb mesterséges alagút a világon.

Vallások
A népesség 91% hívő
Régi Quenya Istenek- A hívő lakosság 80%
Helitizmus- A hívő lakosság 15%
Ősi Állatszellemek-A hívő lakosság 5%
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2020. Feb. 21.

https://pharia.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.