World of Pharia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

--Insemar--

Go down

--Insemar-- Empty --Insemar--

Témanyitás by Admin Szer. Márc. 25, 2020 1:35 pm

Insemar
--Insemar-- 445inse1
címer


Jelenlegi helytartó: nincs, ez a Birodalom Központja. A fővárosban található a Császári palota, melyben Honora Császárnő trónol.

Népesség:
95% emberek lakta vidék, összesen 81,9 millió fő él a területén

Történelem:

Békeidők:
Insemar a békeidőkben is királyságként működött, melyben kezdetben a Wisar majd később a P'otailre dinasztria uralkodott.
Egis király jó kapcsolatot ápolt Alende Királyság uralkodójával Grurdatinnal, sokat segített neki Alende veszélyes vidékeinek felfedezésében.
719-728 Mindkettő király fiatal és kalandvágyó természetű volt, hol az insemari Halál szorost fedezték fel, hol Alende kopár síkságain harcoltak szörnyekkel. Egy ilyen kaland során ismerte meg szerelmét Egis király, Zyanát a törp szépséget. A szerelmük olyan heves volt, hogy kisvártatva meg is házasodtak 729 nyarán, frigyüket az alendei Naragzig városában köttették meg. Grurdatin ajándékként átkeresztelte a város nevét a királyéra, hogy örökre emlékezzenek a szép pillanatra.
754-ben Egis és Zyana frigyéből megszületett Otrus herceg, akit terveztek hozzáadni Grurdatin lányához Oocához, ezzel megszilárdítva a két birodalom közötti békét. Az esküvőből azonban semmi sem lett, ugyanis Otrust rajtakapták Grurdatin fiával Jotradinel. Az ilyenfajta egynemű kapcsolat nem volt elfogadva Alende Királyságában, viszont Insemar uralkodójának nem volt kifogása a két szerelmes fiú ellen. Grurdatin mérgében száműzte a fiút, bár Egis próbálta meggyőzni barátját, az hallani sem akart a dologról.
776 nyár Kis idő múlva azonban mindenki meglepetésére meghívta a királyi családot és az odaköltözött Jotradint egy királyi lakomára Alendébe. A vacsora kellemesen telt, amikor hirtelen Grurdatin ráparancsolt az őrökre, hogy fogják le Jotradint és vessék tömlöcbe. A dulakodásba Otrust is be szált, de véletlenségből halálos sebet ejtettek rajta és azonnal életét vesztette.
Ez volt a két királyság utolsó békés lakomája.
Egis megszakított minden kereskedelmi és diplomáciai kapcsolatot Alende Királyságával.
Insemar mély gyászba borult, a király pedig beleőrült fia elvesztésébe. Annyit még érdemes tudni, hogy Grurdatin fia Jotradint elutazott Lysanorba, hogy visszahozza szerelmét bármi áron, ami sikerült is neki, de amikor Otrust apja előtt állt, az nem akart hinni a szemének, azt hitte káprázat és Grurdatin a bolondját járatja vele, így száműzte a fiát és annak szeretőjét.
Egis másik fia Otrus öccse a haragos Froyos pedig már régóta fente a fogát a trónra, így meggyengült idegzetű apjának addig csűrte csavarta a szót, míg  ő nem lett a jogos örökös. Egis élete végére vissza szerette volna kapni a fiát, ám Froyos meggyilkolta és átvette a trónt 786-ban.
I. Nagy Háború:
Az üstökös hatalmas viszályt kavart a királyságokban, Insemar az egyike volt azon településeknek, ahol nagy számban bukkantak fel  a kiválasztottak. Froyos a hatalmától elvakultan, összefogott Vhiligran Királysággal és a Nalyessene Konföderációval (Nyugati Szövetség), megtámadták a Keleti Szövetség tagállamait, köztük Alendét.
A háborúban az ország lakosságának 24% vesztette el, ez köszönhető a messze földön ismert insemari nemesfém bányászatnak és kitűnő hadseregének.
Ionas Rasgal, aki a királyság keleti részében Stagmeade-ben született, jómaga is kiválasztott volt, innen indította útjára 806 novemberében azt a békefolyamatot, mely véget vetett az I. Nagy Háborúnak. A kiállása és hite legyőzött minden akadályt. Ionas kis csapatával sorra maguk mellé állította a keleti városokat, majd Coluseum felé tartottak, hogy meggyőzzék a királyt. Mivel Froyos nem volt meggyőzhető és féltette hatalmát, hadseregek, orvgyilkosokat küldött Ionasék csapata ellen, akik nemcsak, hogy kiállták a "próbákat", de sok embert, köztük katonákat és mesés lényeket is maguk mellé állítottak. Mire Coluseumba értek, Froyos támogatóinak a száma megcsappant. Froyosra tárgyalás várt volna, ám önkezével véget vetett életének és kiugrott a Fellegvárból.
Ezután Ionast választották ideiglenes vezetőnek, aki visszahívta az insemari csapatokat és tovább folytatta a békefolyamatot.
810 szeptemberében Sin Sorrán a 9 Birodalom békét kötött, ezzel megteremtve a népek békéjét.

Protektorátus ideje:

Hogy a béke tartós legyen Ionas létrehozta a Protekturátust, melybe a 9 birodalom uralkodói és azok néhány delegáltjai tartoznak bele. A Protekturátus lett a legnagyobb döntéshozó szerv, mely célja volt a béke fenntartása. Ionas megválasztották a Protekturátus kancellárjának, így döntő szerepe volt a továbbiakban.
Insemar sorsa a Protekturátus idején tisztázódott, Otrust visszatért a trónra férjével Jotradinnal és elkezdték az ország rendbetételét. Insemar kereskedelme és gazdasága is talpra állt, Jotradinnak köszönhetően újra megjavult a viszony Alende és Insermar között: 822 Obenvasana-i békekötés.
A két királynak összesen 3 gyermeke született, közülük a legnagyobb Xiberius volt, aki a trónra várt, beházasodott egy nemesi családba és feleségül vette Amelda Vh'accaris-t, akinek egy Honora nevű nővére már a Protekturátus nagyrangú tagja volt.  
Az ország mély gyászba borult, mikor 855 tavaszán Jotradin, majd nyarán Otrust is megtért teremtőihez. A királyi trón Xiberiusra szállt, a királynő pedig Amelda lett. A gyenge akaratú Ameldát nővére gyakran befolyásolta, hogy akaratára tegyen.
Folorban Honora felélesztette a Könyörület Istenének szektáját, mely jó álcának tűnt tervei megvalósításához.
A királyt Xiberiust lefoglalta a szekta megfékezése, így Honorára bízta a Protekturátusbeli ügyeinek intézését. Honora kijátszva a Protekturátust , meggyilkoltatta Xiberiust és Ameldát, ráfogva Alende Királyságára a tettet, akikről köztudott volt, hogy a kiválasztottak nagy támogatói voltak,(maga az uralkodó is az volt) , így maga mellé állította sok szimpatizánsát, senki nem hitte róla, hogy saját húgát gyilkoltatta volna meg. A megfelelő támogatókkal pedig leszámolt a Protekturátussal. 860 nyarán a Honorához hű lázadók felrobbantják a Protekturátus központját, Mostallban, ahol a Protekturátus nagyrangú tisztjei, Haul Köztársaság államfője, Alende királya is életét veszti.
860 őszén megalakul az I.Birodalom és elkezdődik annak rémuralma.

Jelenlegi rendszer/Ellenállás:
862-ben az I.Tisztogatás során kivégeznek vagy munkatáborba küldenek Insemar területén 2 000 000 fő-t.
870-ben az II.Tisztogatás során kivégeznek vagy munkatáborba küldenek Insemar területén 210 450 fő-t.
899-ben elkészül Honora Császárnő 200 méteres aranyszobra Coluseum főterén, melyet a parancs szerint minden fővárosban fel kell építeni. Az aranyszoborhoz a munkatáborokban megöltek ékszereit használták fel.
Az I.Birodalom központja Insemar lett, a Császárnő fekete mágiájának használata miatt, ami a Császári Fellegvárból tör a világra az ország területe a nagyon megváltozott, jobban, mint a világ országai, a legtöbb erdőbe, folyóba, völgybe beleköltözött valami iszonytatos, a vörös lidércek intenzív jelenléte pedig a legtöbb természetben élő állatot elűzte, megölte. A földek, mezők kiszáradtak, a város élelmiszerek terén exportból tartja el magát.
A Császárnő mostanában egy új projekten dolgozik, a Sibendori munkatáborból fura lények szoktak kiszökni és elég érdekes hangok szűrődnek ki.

Domborzat, ásványkincsek

folyók:
Az Orligton az ország közepén folyik keresztül és a tengerbe torkollikl, mellékága a Bellow, egy kevésbé hajózható, széles, de sekély vize van, lábbal könnyű átlépni rajta.
A leghosszabb folyója a Mave, mely az ország délnyugati részéről folyik be egyenesen a fővárosba, ahol a tengerbe ömlik. A folyó kiválóan alkalmas hajózásra.
tavak:
Fanilhazin város lábánál fekszik a Tükör-tó, melyben régen csodálatos sellők éltek, de a sötét mágia miatt elpusztultak, ma már a tó neve Fekete-tó, a tó vize alatt ugyanis valami egészen más fészkelte be magát hosszú időre.

erdőségek:
Északon található Insemar egyetlen nagy kiterjedésű erdősége, mely a régi időkben a Vörös-erdő nevet viselte, a benne nyíló gyönyörű fák miatt, melyek jellegzetesen fehér törzsű, piros levelű fák, egy ideje azonban a vörös lidércek kedvelt lakhelye lett, azóta a Néma-erdőként emlegetik.
Délkeleten pedig osztozik Vhiligran Királysággal az Ősi fenyőredővel, mely Pharia legrégebbi erdeje.

hegységek:
A fővárosban található a Morda hegy( 503 m) , melyre a Fellegvár is épült, mivel a könnyen megmászható, de viszonylag magas hegyről nagyon sokan ugranak le, hogy önkezükkel véget vessenek életüknek, így kapta ó-quenya nevét a hegy, mely jelentése-halálozás.
Az ország keleti felén húzódik a Halál szoros( legmagasabb pontja 2008 m ), az Ősi fenyőerdőben, melyen eddig keveseknek sikerült átkelnie.

Városok:

főváros:
Coluseum, lakossága: 2 000 000 fő

kikötővárosok nagy kereskedelemmel:

Coluseum
Matheas Crayos, lakossága: 788 900 fő
Srannadress, lakossága:258 400  fő


szárazföldi kereskedelmi városok:

Vörös út
Amlunana, lakossága: 182 600 fő
Stomhand, lakossága: 806 000  fő
Ollemar, lakossága: 519 200 fő
Thanar, lakossága: 1 616 000 fő
Dograpmoor, lakossága: 461 500 fő
Coluseum
Gonsenobeth, lakossága: 105 000 fő
Houdhol , lakossága: 357 000  fő
Mithilley, lakossága: 876 397  fő

Vándor út
Bearborn, lakossága: 8290 fő
Sunmorough, lakossága: 91 110  fő

Új út
Starrose, lakossága: 274 350 fő
Thanar, lakossága: 1 616 000  fő
Bellowden, lakossága: 735 000  fő
Jamnes, lakossága: 103 820  fő
Mythelon, lakossága: 647 000  fő
Kistall,lakossága: 647 000  fő

Régi kereskedő út
Ganasha, lakossága: 65 900  fő
Forlor , lakossága: 46 100  fő

főbb utak:

Szárazföldi/
Vörös út
Új út
Vándor út
Régi kereskedő út

Vízi/
Freyshield-Bilbunzar

munkatáborok
Sibendor, dolgoztatott rabok száma: 87 649 fő


egyéb érdekesség:
Bár Insemar Királyság az ország teljes neve, mégis általában Insemarként emlegetik.
Itt található Kistall, mely két birodalom határán fekszik, mindkettő birodalom a sajátjának ismeri el, két városháza, két városfő, azaz a helyi lakosok maguk döntenek arról inkább Insemarhoz vagy Vhligran királysághoz tartoznak.
Bellowden városában télen este , amikor telihold van, tilos az utcán járni, mert a mondák szerint ilyenkor eltűnik, aki kimerészkedik otthonából.
Itt található Stagmeade, ahol Ionas Rasgal született és útjára indult az I. Nagy Háborút lezáró békefolyamat.
A Békeidőkben Matheas Crayos kalózváros volt, mára csupán szobrok őrzik eme múltját.

Vallások[/b]
A népesség 69% hívő
Régi Quenya Istenek- A hívő lakosság 98%
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2020. Feb. 21.

https://pharia.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.