World of Pharia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

--Vallások--

Go down

--Vallások-- Empty --Vallások--

Témanyitás by Admin Pént. Ápr. 03, 2020 9:16 pm

5 darab nagy világvallást különíthetünk el, mindegyiket szabadon lehet gyakorolni, mindegyik ország területén, bár a malaristákra rossz szemmel tekintenek.
*A Császárnő a régi quenya istenekben hisz, ezért a legtöbb talpnyalója is ezt a vallást követi, de nem tiltja meg más vallások gyakorlását.

Régi Quenya Istenek- A világ népességének 46% gyakorolja ezt a vallást
Helitizmus- A világ népességének 12% gyakorolja ezt a vallást
Oxorizmus- A világ népességének 10% gyakorolja ezt a vallást
Ősi Állatszellemek- A világ népességének 4% gyakorolja ezt a vallást
Malarian- A világ népességének 4% gyakorolja, inkább szekta

Bővebben:

Régi Quenya Istenek

A quenyák  egy régen élt civilizáció, melyek hatalmas tudásukról és fejlettségükről voltak ismertek, ám egyszer csak egész civilizációjuk eltűnt, sok monda és legenda maradt fent utánuk. Egy biztos, a vallásuk elterjedt a nomád törzsek között is, mely mára a modern civilizáció része lett.

Istenek, mitológia vezéralakjai:

A quenyák 4 igaz Istenben hittek, akik segítették őket a mindennapokban, a megfelelő imádkozás betartásával.
Az Istenek nevei, az emberek arcán található szervek neveit kapták: A Szem, A Száj, Az Orr, A Fül.
Mindegyik istenséghez az élet más ügyeivel lehet fohászkodni.

A Szem
A Szem szimbolizálja a tisztánlátást, megértést, a jövendölést, a halált, a halál utáni életet, a megtisztulást, az előrelátást, az előzékenységet, az okosságot, intelligenciát, a jó szerencsét, a mentális egészséget, a mágiát, a varázslatokat, a  jó stratégiát, a jó terveket, a szépséget, a tökéltességet, a szárnyas állatok védelmét..stb
Jelképe:
--Vallások-- 925szemjel
Kézmozdulat: a hozzá való fohászkodáskor mindkét kézfejen a mutató és hüvelykujjak összeérintésével, majd a kézfejek egymáshoz közelítése után összeér a két kézfej középső ujja is.
--Vallások-- 259szem
Áldozati terménye: búza
Áldozati ásványa: áttetsző hegyikristály vagy szelenit
Színe: fehér
Jelenlegi egyházi vezetője:
Agora Calidorus, mechri kaia
--Vallások-- 36783cfeb813ee9f528b37fe6


A Száj
A Száj szimbolizálja a születést, házasságot, bővelkedést, jó termést, kiváló szónoklatot, megtévesztést, politikát, színészetet, a kimondott szavak beteljesülését, a jó kántálást, átok vagy áldásszórást, a termények bővelkedését, az állatok egészsége, a bő vizeket, a szerencsés hajózást, a hazugságok leleplezését, bíróságokat, jó ítéletet, a jó zenét, a jó éneklést, a hangszerekhez való ügyességet ..stb
Jelképe:
--Vallások-- 220szajjel
Kézmozdulat: a hozzá való fohászkodáskor mindkét kézfejen az ujjakat össze kell érinteni a hüvelykujj kivételével, majd a kézfejek egymáshoz közelítése után összeérnek az egymással szemben álló ujjak illetve a két szabadon hagyott hüvelykujj.
--Vallások-- 586szaj
Áldozati terménye: ribizli, eper, ha ezekből nincs, elfogadott a cseresznye is
Áldozati ásványa: vörös napkő, rubin
Színe: vörös, bordó, piros
Jelenlegi egyházi vezetője:
Helvor Pangeris, mechri kai
--Vallások-- 78835c32d476a3862d9e0217a

Az Orr
Az Orr szimbolizálja az erőt, a védelmet, a jó illatokat, a kiváló harcot, a jó kardforgatást, jó eszközhasználatot, csapdák felfedezését, átverést, átverés felfedezését, az erotikát, bujaságot, szerelmet, a férfiasság méretét, a kitűnő testi alakot, a sportosságot, a küzdelmeket, a viadalokon való győzelmet, harcot, csatákat, győzelmet, a jó kovácsokat, a szerénységet, kitartást..stb
Jelképe:
--Vallások-- 913orrjel
Kézmozdulat: a hozzá való fohászkodáskor a kézfejeken az újak ökölbe szorítva, egymáshoz érintve mindkét kézfejet.
--Vallások-- 232orr
Áldozati terménye:áfonya, padlizsán, ha ezekből nincs, elfogadott a szilva
Áldozati ásványa: Lapis lazuli, kianit
Színe: kék
Jelenlegi egyházi vezetője:
Malencu Dorippa, mechri kai
--Vallások-- 1056c08282cfefe2e96ff9775

A Fül
A Fül szimbolizálja a gazdagságot, a kizsákmányolás elleni védelmet, a pénz okos befektetését, a kereskedelmet, a jó munkát, az előrelépést, karrierépítést, a főnököket, bankokat, hatalmat, kapzsiság elleni védelmet, a hatalommal való visszaélés elleni védelmet, korrupció elleni védelmet, az elnyomottak hangját, a fémeket, a költészetet, a verseket, az irodalmat, a történelmet, az ikerszülést, a harmóniát, a lelki békét, a békesség, az értelmet, a másokkal való empátiát, türelmet...stb
Jelképe:
--Vallások-- 262f_ljel
Kézmozdulat: a hozzá való fohászkodáskor a kézfejek egymáshoz közelítése után összeér a két kézfej mutató és középsőujja , illetve a többi ujj behajlítva pihen.
--Vallások-- 535f_l
Áldozati terménye: citrom, banán, paprika, ha ezek nincsenek elfogadott a sárga alma
Áldozati ásványa: arany, citrin
Színe: arany, sárga
Jelenlegi egyházi vezetője:
Telastos Aquirar, mechri kai
--Vallások-- 606671721be09c871e82282f6


Az istentiszteletről:
Nem kell gyakran áldozni, elég havonta egyszer, csak ahhoz az istenséghez kell fohászkodni, akitől segítséget kérünk.
Az áldozás történhet egyedileg és csoportosan is.
Egyénileg be kell öltözni olyan színű egyház által előírt lepelbe, áldozóoltáron el kell égetni olyan fűszernövényt és bele kell dobni egy olyan ásványt, melyet az istenség képvisel.
Az imádságunkat mindig az adott felszólítással kell kezdeni:
- Ó Szem, add, hogy jobban láthassalak Téged!
- Ó Száj, add, hogy jobban szólhassak Tehozzád!
- Ó Orr, add, hogy jobban érezhesselek Téged!
- Ó Fül, add, hogy jobban halhassalak Téged!
Az ilyesfajta rövid imákat a hívők harcok előtt, balsorsuk bekövetkeztekor, vagy szerencséjükkor is mondataikba foglalják:
- Ó Szem, adj nekem erőt! Ó Száj, bárcsak csendre intettél volna! Ó Fül, miért büntetsz?
Egy rendes áldozati szertartás körülbelül fél óráig tart, utána mindenki mehet békével.

Csoportosan:Általában a hívőknek nincsen otthoni oltáruk és az áldozathoz szükséges anyagaik, ezért a Négy Isten Templomokban szoktak áldozati szertartásra menni, minden hónap utolsó Péntekén. Ezekben a templomokban a szertartás mindegyik istenséghez szól, négy vallási vezető tartja és négy áldozati oltár van, így a hívek mindegyik istenséghez imádkozhatnak.
A kisebb falvakban rotációban cserélődik, melyik istenséghez szól az ima, hiszen ott csak kisebb templomok vannak.

Pokol és menny:
Mindkettő létezik, a Négy Isten hű szolgái a mennyekbe, trónjaikhoz kerülnek, azok tagadói pedig a pokolba, ahol tűz és láva égeti örökké testüket.

Hierarchia:
A vallás alján a hívők állnak,
utánuk következnek a liturgikus úr/hölgy, akik tanulók és egy szertartás keretében válnak igazi
phatumokká ,akik végezhetnek már áldoztatást.
A phatum úr/hölgy felett áll a episcopus úr/hölgy, ez egyházmegyénként egy személy.
Az egyházmegyéket összefogja a cardinalis úr/högy, akik összegyűlve szavaznak, ki legyen a négy vallási fővezető, azaz mechri kai(férfi) vagy mechri kaia(nő).
Mindegyik vezető halálakor, leváltásakor, kilépésekor egy újabbat választanak, de csak egyszer fordult elő, az I.Nagy Háború idején, hogy egyszerre mind a négy vezető elhalálozott, ilyen esetben a cardinalis testület közösen dönt az egyház ügyeiről.
Az egyházi személyek megszólítása a keresztnevük után, tisztségük elhangzásával, majd nemük bemutatásával történhet, tisztségük kimondása nagy tömeg esetén nem célszerű, ugyanis több vallási vezető is lehet ebben a tisztségben Megszólítások pl.: Kérem, Honson phatum úr, Üdvözletem, Georgia cardinalis asszony, Na de Episcopus uram!
Az egyházi vezetőknek kijár az a tisztesség, hogy csak tisztségüket mondják ki, azaz Mechri kaia-nak vagy Mechri kai-nak szólítják őket. Akiknek engedett(vezetők, bizalmi személyek), a keresztnevük majd tisztségük elmondásával is szólhatnak feléjük. pl.: Malencu mechri kai, egy pillanatra!

Parancsolatok:
A Négy Isten közös akarata az úgynevezett Koinos. A Koinos alapvetéseket hordoz az isteneknek tetsző életvitellel kapcsolatban és tanácsokat ad az élet megfelelő haladásáról, melyek betartása a hívek körében változó szokott lenni, de nem jár érte nagyobb megtorlás, ha valaki megszegi azokat.

A Koinos néhány főbb szabálya:
- Ne ölj, lopj, hazudj, semmizz ki másokat!
- Házasodj bárkivel és sokasodj(csak egy házastárs megengedett!!!)
- Megcsalás tiltott, de az válás nem, így lehet újraházasodni!
- Élj tisztességes életet
- Járj áldozásra/Tarts áldozást minden hónapban egyszer
- Tisztelt az egyházi feljebbvalókat és istenségeket
- Adakozz bőséggel az egyháznak

Központ és vezető:
A vallás központja Yanathea Királyságban, Asossban van. Az ottani főtemplom neve Négy Isten Székesegyház, a világ leghatalmasabb temploma.
Azért Asoss a vallási központ, mert ezen a helyen találták meg a quenya civilizáció legnagyobb megmaradt írásos emlékeit, földi aradványait.
A vallás négy vezetője itt ülésezik. Őket a cardinalis testülete választja meg.

Hívek hétköznapjai:
A vallás lazább életstílust enged, mint a többi. A fő szabályok be nem tartása nem von maga után semmilyen következményt, csupán a vallási vezetőnk fog egy pár nemtetsző szempárt ránk ereszteni. Pont ezért ez a legelterjedtebb vallás, mert könnyen gyakorolható és nem jár súlyos következményekkel. Az egyházi adót viszont kötelezően fizetni kell, aki elmulasztja annak behajtókkal elárverezik a vagyonát, x. felszólításra. Az egyházi testület neve mely a behajtásokkal foglalkozik: (OBH) Országos Behajtó Hivatal.

Ünnepek és szertartások:
Köráldás: A hívővé váláshoz el kell érni a 16 éves kort, utána megtörténik a megáldás(megkeresztelés). Ez abból áll, egy szertartás keretében, mind a négy isten áldozati oltárában lévő hamuból egy körnek egy cikkejét rajzolják a homlokra a vallási vezetők, így végül egy teljes kört alkotva. A kör a valláshoz tartozást, körforgást, megszületést jelképezi.
Házasság:A házasság és a házassági szertartás pont ugyanúgy néz ki mint a mi világunkban, A Száj oltalma alatt.
Halál: A halottakat, a Szem oltalma alatt helyezik végső nyugalomra, temetési szertartással.
Főhét: Félévente nagy ünnep van az egyházban, ugyanis minden félévben egy héten keresztül az ünneplésé és a jólété a főszerep az egyházban. Az egyház ételt, kenyeret oszt mindenkinek, a legtöbb háztartásban egész héten nagy mulatságokat és bő étkezéseket tartanak, nem kell egyházi adót sem fizetni és templomba sem kell menni. A héttel az egyház erősségét, a boldogságot, a bőséget hivatott mutatni, a Fül oltalma alatt.
Kynigos Mualis: Az Orr tiszteletére rendezett vallási viadal, melynek jegyében Asossban évente egyszer, egy héten át összecsapnak a világ minden tájáról érkező harcosok. A viadalon tilos megölni egymást vagy halálos sebet ejteni a másikon, minden más engedélyezett. A győztest mind a négy vallási vezető megáldja és megkapja az Orr jelvényét, mely egész életében áldással jár számára, emellett jár neki egy egyházi birtok, rajta egy kúria. A részvételt az egyetlen kritériumhoz kötik, az illető legyen hívő. A jelentkező résztvevőkről véletlenszerűen, sorsolással döntenek, összesen 80 harcos küzdhet, minden ország maximum 10 főt delegálhat. Elődöntők során kiejtik egymást az országokon belüli versenyzők, majd a Döntőn a megmaradt 8 játékos egy akadálypályákkal teli arénában küzd meg egymással és egy labirintussal.
A harc hetében egyébként Asosban nagy vásár és ünneplés van, az utcák vannak díszítve, mindenhol ünneplő alakok vannak, színi-egyházi előadások, különböző látványosságok várják a szurkolókat.
Laccus: Télen az a 2 egymást követő nap( újév előtti két hét csütörtök-péntek), amikor a családok és hívek megünneplik a 4 istenség és a világegyetem keletkezését. Ilyenkor laccusfát állítanak és megajándékozzák egymást.
*laccusfa=karácsonyfa

Helitizmus

A helitisták egy ork istenpárban hisznek, akik a földet teremtették. Helia és Heliar, az ég és a föld szimbólumai.
A szerelmespár nagy kalandozásainak, hódításainak története adja mítoszuk alapját.


Istenek, mitológia vezéralakjai:


--Vallások-- 6f006e0890dd7b7e54c973dceeb4b39f
egy rajz a két szerelmes istenségről

Heliar
Heliar szimbolizálja a Napot, földet, hőt, férfiasságot, erőt, oltalmat, haragot, harcosságot..stb A zöld orkok védőistene.
Heliar teremtette a földet és annak minden lényét.
Jelképe:
--Vallások-- 252heliar

Helia
Helia szimbolizálja a Holdat, vizeket és eget, hideget nőiességet, kecsességet, ügyességet, gondoskodást, családi tűzhelyet  ..stb A kék orkok védőistene
Helia teremtette az óceánokat, egeket és azok minden lényét.
Jelképe:
--Vallások-- 115helia

Az istentiszteletről:
Az istenségekhez nincs rendszeres imádkozás vagy azzal járó szertartás, bármikor lehet kérni a segítségüket. Csupán néhány jelesebb alkalom van, ami szertartással jár.

Pokol és menny:
Nem hisznek egyik létezésében sem, csak átkerülnek az úgynevezett Sohavilágba, ahol az istenségek elé járulva vagy áldást vagy átkot kapnak eddigi életük miatt. Az áldás azzal jár, hogy az adott lélek megdicsőül és temérdek kivánsága válik valóra Sohavilágban, az átok pedig ennek az ellentéte, hogy örökké bolyongó lélekként kell vándorolnia üres és kietlen pusztákat, nézve mások boldogságát.

Hierarchia:
A vallás alján a hívők állnak,
utánuk következnek a sámánok,
a sámánok vezetője pedig az orákulum, mely tisztség újraszületéssel választódik.
Az orákulum halála utáni első teliholdkor elküldenek néhány sámánt az országok több pontjába, hogy helitista újszülötteket keressenek és kiválasszák ki lesz közülük a következő vezető. A választás egy játékkal zajlik, ha a jelölt gyermek az elé rakott tizenöt egyszerű fajátékból a napot vagy a félholdat választja, (ezek szimbolizálják az istenségeket) ő lesz az orákulum. Ha többen vannak akik kihúzták a napot vagy a holdat elsőre, akkor kiveszik az általa húzott tárgyat (félhold vagy nap) és a következőként azt kell kihúznia a megmaradt tizennégy játék közül, amelyik az elsőként ki nem húzott istenséget szimbolizálja. Ha holdtöltekor csak egy újszülött születik, nem kell a "játékban" részt vennie, ő automatikusan kiválasztódik. Az új orákulumot ezután kitaníttatják és 12. életéve betöltésekor ő veszi át az orákulumi feladatokat, illetve megkapja az orákulumkövet, mely nagy mágikus energiával rendelkező kő.
Az orákulum kiválasztásától annak 12. életévéig az lesz az ideiglenes orákulum, úgynevezett árnyék-orákulum, aki megtalálta az új gyermeket.

A sámánok egyben gyógyítók is, így a hitélet mellett egy faluban gyakorlati jelentőséggel is bírnak.

Parancsolatok:
Helia és Heliar közös akarata alapvetéseket hordoz az életvitellel és az élet megfelelő haladásáról, melyek betartása nem kötelező, de ajánlott.
Néhány főbb szabály:
- Ne lopj, hazudj, semmizz ki másokat!
- Házasodj bárkivel és sokasodj!
- Tilos a házasságtörés!
- Ha harcban öltél, szálljon rád áldás
- Ha jókedvedben öltél,szálljon rád átok-->ha megbántad, éld tovább életedet bűntelenül
- Vallásodat terjeszd erővel: ez az egy pontja a vallásnak melyben sokan nem értenek egyet, valakik szerint ez testi erő valakik szerint ez lelki erőt jelent.

Központ és vezető:
A vallás központja Nalyessene Konföderációban, Herhem városában van, annak külterületén található a Heli mecset, melyben a jelenlegi orákulum szokott szertartásokat végezni.
A jelenlegi orákulum:
Zodagh Gnabadug
--Vallások-- 6c6878b89c000b0385935a2d34009e5c

Hívek hétköznapjai:
A vallás nem illeszkedik a hétköznapokhoz, egy átlagos hívő tudja kik az istenek, miben kérheti egy sámán segítségét, de nem a vallás szerint élik életüket, csak a nagyon hívők.

Ünnepek és szertartások:
Sharag: A születendő kisgyermeket megáldják, így az egyház tagja lesz
Tandril:A házassági szertartást jelenti, mely pont ugyanúgy néz ki mint a mi világunkban, a szokásos hacukák és egyházi istentisztelet nélkül.
Yotul: Harci áldás, melyet harcok előtt lehet kérni sámánoktól, akik Helia és Heliar erejét adják a harcosnak.
Bhoragus: Télen az a 2 egymást követő nap( újév előtti két hét csütörtökje-péntekje), amikor a családok megünneplik a világegyetem keletkezését. Ilyenkor bhorsfát állítanak és megajándékozzák egymást.
*bhorfa=karácsonyfa, bármilyen élő fa lehet, általában a díszek helyett szárított húst, kiszárított zöldségeket, terméseket helyeznek rá, melyeket a Bhoragus utolsó napján vacsorára elfogyasztanak.

Oxorizmus

Az oxorcista vallás egy viszonylag új vallásként létezik a földön. A vallás Arion isten példabeszédeiből és kinyilatkoztatásaiból áll, melyet a Dallos nevű törvénykönyvbe gyűjtöttek össze a hívek. Arion isten egy évszázada a földön járt és az emberek között egyszer férfiként, egyszer nőként jó cselekedeteket és csodákat hajtott végre, másszor példabeszédeivel segítette a körülötte lévőket. Mikor látta, hogy parancsolatait telesítik és a hívők élete a szabályok szerint zajlik, békére lelve megtért otthonába a Luxlumenbe. De azzal fenyegette meg népét, hogyha nem tartják be szavát, egyszer újra visszajön és megbünteti a vétkezőket.

Istenek, mitológia vezéralakjai:


--Vallások-- 050abfd350da579ba5dc768f1c6ded39
Arion isten, akit általában férfialakban szoktak ábrázolni. Egy egyszerű emberként, aki egy arany griff hátán lovagol.

Arion teremtette meg a napot, a holdat, a földet, egyszóval a mindenséget. Hatalmas és megkérdőjelezhetetlen, minden jó forrása. Az összes öröm, boldogság és jóság kiapadhatatlan forrása, gyakran jutalmazza híveit gyarapodással, legyen szó pénzről, terményről, állatról vagy életről.
Ellensége egy ősdémon, akit az hívők gonoszsága és kegyetlensége hozott létre Yolyor.
--Vallások-- 34208bdda8f1f0dc5f869cad47d295e2
Ő Arionnal ellentétben a földön jár-kel és megpróbálja elpusztítani az emberiséget. Célja, hogy a bűnös lelkek birodalmába Noxnomenbe kerüljenek, akik örök szenvedésre vannak kárhoztatva. Fontos, ő nem isten! Arion azért nem tudja elpusztítani, mert a hívők kegyetlensége és a szabályok be nem tartása örökké élteti.

Arion jelképe:
--Vallások-- 514j_

Yolyor jelképe:
--Vallások-- 162rossz

Kézmozdulat: Arionhoz való fohászkodás hasonlatos a mi földünkön lévő imára kulcsolt kezekkel.

Az istentiszteletről:
Az oxorcisták szigorú rend szerint élnek. Minden kedden és szombaton arioliga-ra(misére) járnak. A

Pokol és menny:
Mindkettő létezik, Arion uralja Luxlument, a mennyországot, ahová az üdvözült lélek kerül. Yolyor uralja Noxnoment, az elkárhozott lelkek világát.

Hierarchia:
A vallás alján a hívők állnak,
utánuk következik az profektor, akik tanulók és 1 év elteltével
pásztorokká válnak ,akik végezhetnek már arioligát.
Az Oxorcista egyház 3 részre oszlig területileg, ezeket rendeknek nevezik. Az Északi-rend, Nyugati-rend, Déli-rend. A rendek vezetői a pásztorok felett álló a főpásztorok, akik közül a pásztorok testülete szokta megszavazni, ki legyen következő arior. Az arior( a Keleti-Rend vezetője), Arion szócsöve, akin keresztül áramlik annak tudása és tanítása.  

Parancsolatok:
Arion isten példabeszédeinek, szabályainak könyve a Dallos, melyet a hívek írtak. A Dallos szent irat, mely az oxorcista hívők iskolai tanulmányainak részét képezi. A Dallos kiterjed az egész életre, szabályozza annak szinte minden részletét, a hívők szerint, a benne foglaltak megtartása könnyű és nem okoz nehézséget.

A Dallos néhány főbb szabálya:
- Ne ölj, lopj, hazudj, semmizz ki másokat!
- Házasodj csakis férfi-nővel, és sokasodj(csak egy házastárs megengedett!!!)
- Megcsalás tiltott, nem lehet elválni!
- Élj tisztességes életet!
- Járj airoligára, amennyiszer csak lehet
- Tisztelt az egyházi feljebbvalókat és Ariont
- Adakozz bőséggel az egyháznak
- Tartsd be a Dallos tanításait
- Uradat tiszteld, nődet óvd!
- Védd meg vallásod, óvd a tieidet
- Szeresd a hívőket, mert ők üdvözülhetnek

Központ és vezető:
A vallás központja Samoia Szultánátusban, Lyeburgban van. Az ottani főtemplom neve Megváltás Bazilika, ahol a jelenlegi arior tart arioliákat.
A Négy rend vezetője
Északi-rend: Wisoria főpásztor asszony
--Vallások-- 743ee0e7e10adb199ad8de7d9
Déli-rend: Dreixor főpásztor
--Vallások-- 519d6324fe022be834e3e5677
Nyugati-rend: Zaquir főpásztor
--Vallások-- 36b7568bce03ee4b8db1a900fbc1c570

A jelenlegi ariror( tulajdonképpen a Keleti-rend vezetője): Isegad Turan arior
--Vallások-- 57849ca031ee1d5b3c5438117


Hívek hétköznapjai:
A vallás szigorú szabályok közé szorítja a hívek életét, ám nem élhetetlen szabályok közé. A hívek között akadnak olyan fanatikusok, akik a háztartásukban is betartják a szabályokat(főzés, takarítás, étkezések, lefekvés, felkelés ideje..stb), de mivela négy fal közt senki nem látja mi történik sokan lazábban veszik, nem tartják be otthonukban a szigorú szabályokat, csupán, ha vendég jön. A szabályok kiterjednek a köztereken való viselkedésre, megjelenésre, a kereskedelemre, a politikai szerepvállalásra.

Ünnepek és szertartások:
Helrio: Amikor születés után Arion megáldja a kisgyermekeket a pásztorok által( keresztelés)
Connectio:A házasság és a házassági szertartás különbözik a miénktől, a két fél különböző templomokban esküszik, és tulajdonképpen egy szentséget kapnak, Arion áldását. A szertartás alatt az adott fél bűnbocsánatot gyakorol, vallási erősségéről tesz tanúbizonyságot és két tanú igazolja hívői magatartását. Ha a pásztor úgy dönt a fél megfelel, összeházasítja a párjával (annak jelenléte nélkül, ugye). Bár nem egyházi szokás de utána szokott lenni sok helyen Connectio ünnepség, ahol a családtagok, a connecta és connect egyesül és mulatozik.
Missendrio: Bűnbocsánat gyakorlása a pásztorokkal kettesben (hasonló a gyónáshoz)
Ethenio: A kisgyerekek és kislányok, nővé és férfivá avatása.( A gyermekek 18. életévének betöltésekor lehet kérvényezni, de meg kell felelni bizonyos előírásoknak)
Yacchetio: Az egyház bűnöseinek nyilvános megalázása, bűnbocsánata. A yacchetiot gyakorolnhatnak azok, akik az egyház ellen meg nem bocsátható vétkeket követnek el: mint gyilkosság, házasságtörés, lopás, buja erotika, pedofília, homoszexualitás, egyházi feljebbvaló vagy az isten káromlása tömegek előtt. A yacchetio során a bűnösöket pucéran a városok főterére állítják, ahol vétkeiket a bőrükre írják, majd 1 napon keresztül étlen-szomjan kell ott maradniuk. Másnap a pásztor tanítványai a profektorok lemossák a hívőket, rendbe teszik őket, majd elkísérik őket a Yacchetio Arioligára.
Yacchetio Arioliga: Bűnbocsánati szertartás, melyen a yacchetioban résztvevőknek, illetve minden hívőnek nyitva álló lehetőség, a szertartáson mindenki megbánhatja bűneit.
Laccus: Télen az a 2 egymást követő nap( újév előtti két hét csütörtök-péntek), amikor a családok és hívek megünneplik a Arieon világunkba érkezését, megszületését. Ilyenkor laccusfát állítanak és megajándékozzák egymást.
*laccusfa=karácsonyfa

Ősi Állatszellemek

Az ősi állatszellemek vallása egy régi, ősidők óta élő vallás, melynek gyakorlói egyre kevesebben vannak, a modern civilizáció előretörése miatt. A vallás azon a 6 állatszellemen alapszik, akik megalkották a földet és uralják annak anyagait, beférkőznek az emberekbe. Ez a spirituális vallás a természet tiszteletére és szeretetére, annak megóvására tanít.

Istenek, mitológia vezéralakjai:

Az Állatistenek 6 állat alakját veszik fel: A Medve, Sas, Nyúl, Kígyó, Farkas és a Róka.
Mindegyik istenség más elem ura, más tulajdonságokért felel és más birodalom az otthona, együtt felelnek a természet és föld védelméért, megóvásáért.

A Medve
A medve szimbolizálja az erőt, a nemes harcot, küzdelmet, kitartást, bővelkedést, családszeretetet, újszülötteket..stb
Elem föld
Birodalma Kohana, ahol a dicső harcosok nyugszanak
Jelenlegi sámánja:
Shaye Chippewa
--Vallások-- 9066ecb7f5100f50c323fc471dc83e70

A Sas
A Sas szimbolizálja a bölcsességet, a mérhetetlen tudásra való szomjat, a történelem, mondák és történetek ismeretét, az emlékezés tehetségét, a jóravaló hatalom jelképe, a gondtalan élet megtestesítője...stb
Elem levegő
Birodalma Elu'i, ahol a bölcselők nyugszanak
Jelenlegi sámánja:
Usthi Kiowa ( a legfiatalabb sámánok egyike a történelemben)
--Vallások-- 907f9a9c4a3272b3beecfd5b07fb156d

A Nyúl
A Nyúl szimbolizálja a gyorsaságot, , fürgeséget, a sportolást, a jóslást és előretekintést, a heves indulatok, a szerelem, házasság megtestesítője, az édes álmok hozója.stb
Elem víz
Birodalma Tohama, ahol a szerelmes lelkek laknak
Jelenlegi sámánja:
Fala Tohopka
--Vallások-- Bcc685a97951564be04745fe55e844d2

A Kígyó
A Kígyó szimbolizálja a karizmát, a jó beszélőképességet, a meggyőzést, álcázást, jó szónoklat, jó vers- ,költemény- történeti írást, a tömeg előtti felszólalást, a színészeket, a zenészeket, énekeseket, a jó tanácsadókat, a veszély elkerülését, a felnőtté válás, érettség jelképe ..stb
Elem tűz
Birodalma Yenene, ahol a beszélők nyugszanak.
Jelenlegi sámánja:
Genesse Otheka
--Vallások-- 641504457e1740e1707d127a2

A Farkas
A Farkas szimbolizálja az ügyességet, az eszközhasználatok ügyességét, a kézügyességet, a jó szerencsét, a jó vadászatot, a csapatban működést, a halált...stb
Elem föld
Birodalma Dohosa, ahol az újszülöttek és fiatalon elhunytak nyugszanak
Jelenlegi sámánja:
Apash Chakunka
--Vallások-- 34a0a90c80ad53da429f8629340718cd

A Róka
A Róka szimbolizálja az intelligenciát, a munkákhoz való szakértelmet, az előrejutást a hatalomban, a ravaszságot, a bolondozást, a nevetést, nevettetést, az egyedülállóságot, a jó vitákat, a születést, a színeket, a gazdagságot ..stb
Elem föld
Birodalma Epanay, a jókedvűek nyughelye
Jelenlegi sámánja:
Dezba Odahingum
--Vallások-- B69888d8e811ae7ad89f9cbbc2495afd


Az istentiszteletről:
Nincs különösképpen istentisztelet, csupán annyi, hogy aki az istenekhez fohászkodik, annak az elemnek (tűz,víz,föld,levegő) közelében kell lennie, amelyik istenséghez imádkozik vagy választhatja az égitestekhez történő csoportos fohászkodást. Ugyanis a Nap a Sast, A Medvét, A Nyulat testesíti meg, míg a Hold a Kígyót, a Farkast, a Rókát, így ha ehhez az égitestek felé fordulva mondjuk fohászunk, meghallgatásra találhatunk több istenségnél is.

Pokol és menny:
Nem létezik pokol. Náluk az a kárhozat, ha a lélek nem nyer bebocsájtást egyik országba sem, hanem a földön kell vándorolnia örök időkig. A menny pedig az egyik állatszellem országába való bekerülés, melyek egy dimenzióban léteznek, így van átjárás közöttük, ahogy a mitológia is tartja.

Hierarchia:
A vallás alján a hívők állnak,
utánuk következnek a jósok, akik kevés természetmágiával rendelkeznek, de beletekinthetnek akár az időbe,
a következő rang a sámánok, akik összesen hatan vannak, mindegyik állatnak egy. A szerepük a törzsben a vezető tanácsadójaként, gyógyítóként.
Felettük állnak a törzsek vezetői, a khán(férfi) vagy a khána(nő), akik inkább a hadi, politikai vezetők, mintsem spirituális személyek.

Parancsolatok:
Mindegyik állat szellemnek vannak külön szabályai, de néhány közös:
- Ne ölj embert, lopj, hazudj, semmizz ki másokat!
- Tiszteld a természetet és annak minden lényét
- Ha elpusztítasz egy lényt, tedd szándékkal, ha ez a szándék negatív (harag, unalom, erőszak, féltékenység stb), akkor a szellemek ellen való.
- Tisztelt a törzsedet és annak vezetői
- Tiszteld az időseket, mert tapasztaltabbak és érettebbek nálad
- Óvd és védd a természetet és annak lényeit életed árán is
- Óvd és védd a törzsedet életed árán is
- Ha vétkeztél, bánd meg!

A legnagyobb bűn amit elkövethet egy hívő, ha megöli szüleit, rokonait, kisgyermekét, egy sámánt, a vezetőt, ekkor a törzs száműzi és soha többé nem térhet vissza.
A másik ha a Fogadás során, az illetőt nem választja ki magának egyik szellemlény sem, ilyenkor az illető annyira bűnös vagy személyisége annyira zavart, hogy a törzs száműzi a személyt, aki addig nem térhet vissza, míg meg nem találja önmagát. Kevesen térnek vissza, már csak a hatalmas szégyen miatt is

Központ és vezető:
A vallás központja Vhiligran Királyságban, Gorradh városában van. Ez egyben a kulturális, politkai és egyházi központ is, ahol a mindenkori khán tartózkodik.
A jelenlegi khán:
--Vallások-- 945252737ee6db6d96f7bd092a4b490c
Elestor N'yfuyya

Hívek hétköznapjai:
A vallás körülöleli az életet és annak részévé válik, a gyermekeket kiskoruk óta arra nevelik, hogy tiszteljék, óvják a természetet és az állatok legyilkolásának szertartására is megtanítják őket. Tisztelik a patak erejét, a levegő szellemeit, a nap erejét, az élet és halál körforgását, egyszóval az életük részét képezi a vallásuk, nem kell külön figyelmet fordítaniuk rá.

Ünnepek és szertartások:
Fogadás: Akkor válik valaki a törzs és az egyház igaz tagjává, ha 16. életévének betöltésekor a falu bölcseinek és jóslójának részvételével egy szertartás keretében az egyik állatszellem kiválasztja őt az adott tulajdonságai alapján, így ezentúl annak az állatszellemnek az oltalmát élvezi és az életét neki ajánlja fel. Persze a többi szellemet is tisztelnie kell, de a kiválasztott lesz az ő főszelleme. *parancsolatok résznél lehet olvasni, mi van ha nem választanak
Yuhanoserra: Egy szép házassági szertartás melynek keretében a két állatszellem vendégül hívásakor összeadják a szerelmes párt, utána közösen a falu egy nagy ünnepséget rendez, ezért általában csoportosan tartják ezeket.
Halál: Az illetőt egy máglyára, úszósírba helyezik, mellé temetik kedvenc fegyvereit, tárgyait, illetve állatszellemének jelképét, hogy egyesülhessen vele, majd vízre bocsájtják a hullát és égő nyílvesszővel meggyújtják a sírt.
Anigha: Egy állat, lény megölésének rövid szertartása, melyben köszönetet mondanak az állatnak, aki életét adta, életükért, a tetemhez leborulva a alábbi imát kell elmondani: - Köszönöm néked természet szép gyermeke, életed adtad életemért, lelked nyugalomban távozhat!
Aki nem hatja végre az anighát, azt a legyilkolt állat szelleme kísérteni fogja, így ha valaki ezt elmulasztja, akkor annak az állatnak a húsából még ínség idején sem ehetnek, aki ezt megteszi örök kárhozat várja.
Béke ünnep: Télen, újév előtt egy héttel egy hétfői nap, amikor a törzs tagjai összegyűlnek és történeteket mesélnek, táncolnak, békésen mulatoznak, közben az asszonyok együtt elkészítik a haima mannát, mely az ünnepi dínom dánom központi eleme, egy finom leves, melyből mindenkinek ennie kell,  így áldott lesz az új esztendőre. Néhány törzsnél a többi vallás hatására elterjedt, hogy meg is ajándékozzák egymást.


Malarian

A malarian vallás még nem tekinthető egyháznak, inkább szektaként működik, sok vallási vezető ellenzi terjedését, annak agresszív és sötét gondolatai miatt. A legtöbb ember nem szereti a malaristákat.


Istenek, mitológia vezéralakjai:

A hívők egy démont, Malar-t tisztelik félelemből, mert vallásuk alapja, hogy Malar, aki olyan erős démon, hogy haragjában elpusztíthatná a világot, a hívők odaadó imádatának hála, az irántuk való szeretetből megóvja.

Malar
--Vallások-- Ca0cb643905a5e1be272ff6aceeffbeb
Malar szimbolizál mindent a világban és az emberekben ami rossz és bűnös, ő az összes gonoszság atya, a ravaszság és zsarnokságok kiötlője..stb
Jelképe: --Vallások-- E2cfe64ae36574580064e7842e9ac5b1
Kézmozdulat: a hozzá való imádságkor, le kell rajzolni jelét, rá kell térdepelni és kántálni a szekta szövegeit, széttárt karokkal.


Az istentiszteletről:
A malár templomokban, melyek onnan felismerhetőek, hogy lila színűek, tetejükön malar jelképével, minden héten csütörtökön van mise, ahol a papok végzik a szertartást a hívek pedig odaadóan követik. A mise abban tér el a legjobban a miénktől, hogy itt nincsenek padok, hanem mindenki Malar jelén térdepel, körülbelül 1 óra hosszú

Pokol és menny:
A hívők mindenféleképpen Malar tüzes birodalmába Brilgrothba kerülnek, de ott nem mindegy milyen bánásmódban részesülnek. Ugyanis az igaz hívők Malar mellett foglalhatnak helyet és bármilyen kívánságuk teljesül, a hitetleneket és bűnösök Malar kínzó tüzében égnek örökké.

Hierarchia:
A vallás alján a hívők állnak, utánuk következnek a papok és papnők, akik felett a mindenkori püspök áll, a szekta vezetője.
A vallás vezetőjét általában úgy választják, hogy a jelöltek megküzdenek egymással és amelyikük túléli, az lesz a vezető.

Parancsolatok:
Malarnak tetsző dolgokat kell csinálni, ezt a Vooth, más nevén Fekete Könyv szabályozza.
néhány főbb szabálya:
- Misére járás
- Áldozati szertartások
- Házasodj bárkivel és sokasodj!
- Megcsalás tiltott, nem lehet újraházasodni!
- Élj Malarnak tetsző életet
- Tisztelt az egyházi feljebbvalókat
- Adakozz bőséggel a vallásnak
- Valld be bűneidet
- Óvd a közösséget
- Terjeszd a hitet a pogányok között
- Testi lelki megtartóztatás az Octar idején

Központ és vezető:
A vallás központja Nalyessene Konföderációban, egy szigeten Cadurban van. Az ottani főtemplom neve Jóakarat Dóm.
A vallás vezetője a püspök, innen irányítja a hívők hétköznapjait.
A jelenlegi püspök:
--Vallások-- D711180309fdc50f2670174fd752836c
Xaddar Xobia

Hívek hétköznapjai:
A vallás nem kapcsolódik szervesen a mindennapi élethez, így a hívek többnyire szabadon élhetnek, a Fekete Könyvben foglaltak betartásával. A be ne tartásért saját maguk felelnek Malar előtt.

Ünnepek és szertartások:
Moratórium: A szent viadal melynek során új püspököt választanak.
Keresztelő:Újszülöttek homlokára a szülők ujjbegyének megszúrásával vérből egy egy pontot tesznek.
Házasság: A házasság ugyanúgy zajik, mint a mi világunkban, csupán a felek kifolyatnak vérükből egy keveset és megisszák egymásét, így lesznek "egy vér".
Octar: Félévente egy 20 napos testi és lelki megtartóztatás, melynek során nincs testi érintkezés, nincsenek nagy lakomák, sem szórakozóhelyekre való járás.
Malaris rhioval: Nyár közepén tartott szertartás melynek során, egy önként jelentkezőt feláldoznak Malar démonnak.
Malaris eroval: Tél közepén tartott szertartás melynek során, egy önként jelentkezőt feláldoznak Malar démonnak.
Laccus: Télen az a 2 egymást követő nap( újév előtti két hét csütörtök-péntek), amikor a családok és hívek megünneplik a világegyetem keletkezését. Ilyenkor laccusfát állítanak és megajándékozzák egymást.
*laccusfa=karácsonyfa
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 93
Join date : 2020. Feb. 21.

https://pharia.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.